عصر نیر | نامه‌ « سردار عدل هاشمی‌پور» به رئیس اتاق اصناف ایران؛ صنوف را حمایت کنید
امروز پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ و ساعت ۱۷:۰۱ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ | ساعت انتشار : ۰۷:۱۵ | کد خبر : 3477 • نامه‌ « سردار عدل هاشمی‌پور» به رئیس اتاق اصناف ایران؛ صنوف را حمایت کنید

  نامه‌ « سردار عدل هاشمی‌پور» به رئیس اتاق اصناف ایران؛ صنوف را حمایت کنید دولت باید بداند حتی صنوفی که مغازه‌هایشان دایر بود آنگونه که باید و شاید توان ادامه فعالیت صنفی نداشتند چه رسد به تعطیلی مغازه‌ها و نشستن در خانه. عصر نیر” عدل هاشمی پور نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده […]
  نامه‌ « سردار عدل هاشمی‌پور» به رئیس اتاق اصناف ایران؛ صنوف را حمایت کنید

  دولت باید بداند حتی صنوفی که مغازه‌هایشان دایر بود آنگونه که باید و شاید توان ادامه فعالیت صنفی نداشتند چه رسد به تعطیلی مغازه‌ها و نشستن در خانه.

  عصر نیر”

  عدل هاشمی پور نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس اتاق اصناف ایران نوشت: «انتظار مضاعف می‌رود دولت محترم آنگونه که در بروز سایر حوادث و بلایای طبیعی نظیر: سیل، زلزله و … اقدامات مؤثر انجام می‌دهد در این برهه‌ی زمانی حتی به صورت چشمگیرتر اقدامات نوع دوستانه و حمایتی انجام دهد.»

  ریاست محترم اتاق اصناف ایران
  جناب آقای ممبینی
  با سلام
  دستورات صادره و اقدامات انجام شده مبنی بر تعطیلی بازار در جهت جلوگیری از شیوع کرونا که استقبال و همکاری کسبه و بازار را در پی داشت جای تشکر و تقدیر دارد.
  همچنانکه مستحضرید جمعی از بازاریان قبل از اجرای مصوبات به صورت داوطلبانه نیز اقدام به این امر نموده بودند.
  شب عید و ایام نوروز شاید اوج بازار و انتظار متصدیان کسب از واحدهای مختلف بزرگ تولیدی گرفته تا خرده فروشان جزء، برای کسب رزق و روزی و درآمد می‌باشد. اما ظاهر شدن ویروس کرونا همه‌ی آنچه را رشته کرده بودند پنبه کرد.
  از آنجاییکه ریاست محترم جمهوری در مصاحبه خویش اذعان داشتند به این مضمون که [ما می دانیم برخی افراد و کسبه اگر دو روز کار نکنند در تأمین مایحتاج اولیه خود می‌مانند] پیشنهاد می‌گردد اتاق اصناف کشور سریعاً و صراحتاً از دولت بخواهند مزد همکاری و خانه نشینی کسبه و بازار را بدون کم و کاست پرداخت نماید.
  ضمن تشکر از بازاریان محترم و مالکانی که با درک شرایط نسبت به مستأجران لطف و مساعدت داشتند از آنجاییکه هیچ بیمه و بنگاهی در اینگونه موارد حامی کسبه نیست، حمایت قاطع و ویژه دولت از بازاریان ضرورتی انکار ناپذیر و لازم الاجراست.
  اقدامات موقتی اعلام شده نظیر: موکول نمودن پرداخت اقساط وامها به آخر دوره، وعده‌ی کاهش مالیات، وقفه در پرداخت حق بیمه کار فرمایان و یا تأخیر در پرداخت قبوض آب و برق و گاز به هیچ وجه جبران کننده‌ی خسارات تعطیلی بازار و خانه نشینی این قشر نیست.
  دولت باید بداند حتی صنوفی که مغازه‌هایشان دایر بود آنگونه که باید و شاید توان ادامه فعالیت صنفی نداشتند چه رسد به تعطیلی مغازه‌ها و نشستن در خانه. انتظار مضاعف می‌رود دولت محترم آنگونه که در بروز سایر حوادث و بلایای طبیعی نظیر: سیل، زلزله و … اقدامات مؤثر انجام می‌دهد در این برهه‌ی زمانی حتی به صورت چشمگیرتر اقدامات نوع دوستانه و حمایتی انجام دهد.
  بنابراین پیگیری موضوع از طریق مراجع ذیربط نظیر: هیات عالی نظارت بر اصناف و اتاق اصناف ایران ممکن و قابل اجرا است.
  همچنین مشابه‌ی چنین اقدامی برای اقشار آسیب پذیر خصوصاً جامعه کارگری که از پیدایش و شیوع ویروس کرونا شدیداً متضرر گشته‌اند نیز نیازمند مساعدت و حمایت عاجل می‌باشند.
  بدانیم که مردم در انتظار اقدامات جهادی و خداپسندانه‌ی مسئولان امر هستند و بیشتر بدانیم که جلب رضایت خلایق مقدمه‌ی جلب رضایت پروردگار است.
  به امید همت همگانی در ریشه کنی ویروس کرونا.

  عدل هاشمی پور  نماینده مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی

  نظرات کاربران در مورد "نامه‌ « سردار عدل هاشمی‌پور» به رئیس اتاق اصناف ایران؛ صنوف را حمایت کنید"
  
 •