عصر نیر | کدام نیوز، کدام بازتاب، کدام راه، و کدام ملت؟
امروز پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ و ساعت ۱۵:۱۸ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ | ساعت انتشار : ۱۳:۴۰ | کد خبر : 3366 • کدام نیوز، کدام بازتاب، کدام راه، و کدام ملت؟

  کدام نیوز، کدام بازتاب، کدام راه، و کدام ملت؟ به راستی دلیل عدم انتشار اخبار مربوط به نماینده قانونی مردم در مجلس شورای اسلامی از سوی برخی سایت ها و پایگاههای خبری و از طرفی بولد کردن اشکالات جزئی مربوط به وی چیست؟. عصر نیر” بسم الله الرحمن الرحیم کدام نیوز، کدام بازتاب، کدام راه، […]
  کدام نیوز، کدام بازتاب، کدام راه، و کدام ملت؟

  به راستی دلیل عدم انتشار اخبار مربوط به نماینده قانونی مردم در مجلس شورای اسلامی از سوی برخی سایت ها و پایگاههای خبری و از طرفی بولد کردن اشکالات جزئی مربوط به وی چیست؟.

  عصر نیر”

  بسم الله الرحمن الرحیم

  کدام نیوز، کدام بازتاب، کدام راه، و کدام ملت؟

  تشابه دنیای امروز به دهکده جهانی و یا دنیای شیشه ای شاید به این خاطر است که مردم جلوتر از پایگاههای رسمی خبری، اخبار را دست به دست می کنند و این بدان معنی است که تلاش برای تحریف و یا عدم انعکاس خبر، نه تنها ره به جایی نمی برد بلکه واقعیت آن پایگاه خبری را برای مردم مسجل می سازد.
  بنابراین کمترین انتظار از یک رسانه خبری، انعکاس به موقع و دقیق اخبار و اطلاعات است.
  بر همین اساس دخیل امیال، اغراض، جهت دهی و یا جهت گیری (شخصی، گروهی، منطقه ای و سیاسی) در انعکاس و یا عدم انتشار اخبار و واقعیات، علاوه بر مذموم و مطرود بودن، بی حرمتی به مردم، عدم ایفای رسالت خبری و دون شأن خوانندگان است که قطعا در صورت لزوم در مراجع ذیصلاح قابل پیگیری است اما قبل از آن، اصلاح رویه و حرکت در مسیر صحیح اطلاع رسانی و نشر خبر مورد انتظار و ایجاد و تزریق روحیه امید و شادی در جامعه به جای گسترش یأس و ناامیدی در بین مردم و پرهیز از یکجانبه گری از وظایف و رسالت خبر و خبرنگاری.
  آنچه نگاشته شد به عنوان مقدمه و چیزی که اکنون بعضاً فضای رسانه ای و مجازی گریبانگیر آن است و مشخصاً روی سخن با سایت هایی است که در طول ۴ سال گذشته خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی را که با تلاش و پیگیری نماینده مردم شریف کهگیلویه بزرگ در مجلس به ثمر رسیدند و بعضا در حال اجرا هستند به تقریر در نیاوردند.
  تعجب آور عدم انتشار خبر مربوط به اختصاص ۲/۵ میلیارد تومان جهت مبارزه با بیماری کرونا با پیگیری سردار هاشمی پور برای کهگیلویه بزرگ است و یا باز نشر خبری مربوط به عدم به بهره برداری رسیدن جاده پاتاوه _دهدشت.
  به راستی دلیل عدم انتشار اخبار مربوط به نماینده قانونی مردم در مجلس شورای اسلامی از سوی برخی سایت ها و پایگاههای خبری و از طرفی بولد کردن اشکالات جزئی مربوط به وی چیست؟.
  شاید من نوعی وقتی مواضع این پایگاه های خبری قبل از اقدامات ارزشمند و کم نظیر سردار هاشمی پور ( دریافت مساعدت از خیرین به مبلغ یک میلیارد ریال و رایزنی و پیگیری در اختصاص ۲/۵ میلیارد تومان از سوی وزارت بهداشت ) در قالب انفعال نماینده و یا سهم نمایندگان استان در تقسیم بودجه در رفع کرونا؟ را خواندم به مذاقمان خوش نیامد اما وقتی به کرونا به عنوان یک بحران و چالش جدی و عمومی نگریستیم به امید تلنگر و تلاش به جهت ضرورت مبارزه با این ویروس، حق را به جانب رسانه های فوق دادیم. اما پس از اقدامات سردار هاشمی پور، انفعال این رسانه ها نه تنها برای هیچ خواننده ای قابل توجیه و پذیرش نبوده بلکه جای تأثر و  دادخواهی هم دارد و اینجاست که ناخود‌آگاه این پرسش در ذهن متبادر می شود که:
  کدام نیوز، کدام بازتاب، کدام راه و کدام ملت است؟
  نیازی به توجیه، توضیح و پاسخگویی هم نیست زیرا تاریخ و وجدانهای بیدار هستند که باید قضاوت کنند.
  مثالی دیگر؛ ناکامی نماینده و مسئولان در تکمیل محور پاتاوه_ دهدشت
  بی شک، این محور از پر صعوبت ترین مسیرهای ارتباطی با ۱۱ پل خاص و ۵/۵ کیلومتر تونل است که هم اکنون پل ها در حال اجرا و از پیشرفت قابل قبول برخوردار، تونل ها کاملا باز و ۶۵ کیلومتر جاده باقیمانده تماما زیر سازی و آماده آسفالت است.
  قویاً معتقدم این مسیر می بایست زودتر از این به بهره برداری می رسید.و کم کاری ها و نارسایی ها از جانب هرکس جای هیچ توجیه و دفاعی ندارد.
  اما ضرورت دارد ذهن خبرنگار ارجمند و خاطر مردم شریف را معطوف داریم به تلاش ها و رایزنی های سردار هاشمی پور در این رابطه؛
  ۱_بازدید مسئولان عالی رتبه لشکری و کشوری از این محور در رأس فرماندهی محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نماینده ویژه مقام معظم رهبری، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل کشور.
  ۲_ افزودن و پای کار آمدن مؤسسه علی ابن ابیطالب وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم از بزرگترین مؤسسات راهسازی کشور به جهت ضرورت تسریع در روند اجرای پروژه
  ۳_ تخصیص ۱۱۰ میلیارد تومان از سوی دفتر مقام معظم رهبری
  ۴_ تخصیص حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از سوی وزارت راه و شهرسازی
  ۵_ تصویب ۲۵۰ میلیارد اعتبار برای ساخت و تکمیل ادامه مسیر
  ۶_ افزودن جاده لنده به تشان به این محور ادتباطی با توجه به عدم تعریف پروژه ملی و اختصاص ۵۰ میلیارد تومان به فاز اول این قطعه
  ۷_  تعریض جاده دهدشت_ خیرآباد در قالب افزودن به محور پاتاوه _ دهدشت که مناقصه ی آن در آینده نزدیک برگزار می گردد.
  ۸_ در نهایت پیشرفت فیزیکی این محور ارتباطی تا قبل از نمایندگی سردار هاشمی پور قریب به ۵۰ در صد بود که هم اکنون حدود ۹۰ در صد است که به فضل الهی در نیمه اول سال جاری به بهره برداری نهایی می رسد ان شاءالله

  نظرات کاربران در مورد "کدام نیوز، کدام بازتاب، کدام راه، و کدام ملت؟"
  
 •