عصر نیر | تاریخ ؛ یک قاضی را به تبعید خود محکوم کرد
امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ و ساعت ۱۷:۲۸ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ | ساعت انتشار : ۰۶:۲۰ | کد خبر : 2961 • تاریخ ؛ یک قاضی را به تبعید خود محکوم کرد

  تاریخ ؛ دست قاضی را به تبعید خود محکوم کرد کمتر از ۱ ماه دیگر تا انتخابات مجلس دوره یازدهم زمان باقیست و تقریبا تمامی شهرهای استان کم و بیش اما هر کدام به نحوی، داوطلبانی را در خود جای داده اند که با شگردهای مختلف، می روند تا به هم افزایی و جذب حداکثری […]
  تاریخ ؛ دست قاضی را به تبعید خود محکوم کرد

  کمتر از ۱ ماه دیگر تا انتخابات مجلس دوره یازدهم زمان باقیست و تقریبا تمامی شهرهای استان کم و بیش اما هر کدام به نحوی، داوطلبانی را در خود جای داده اند که با شگردهای مختلف، می روند تا به هم افزایی و جذب حداکثری حامیان خود دست زده تا پیروز غائله دوم اسفند باشند. […]

  عصر نیر”

  کمتر از ۱ ماه دیگر تا انتخابات مجلس دوره یازدهم زمان باقیست و تقریبا تمامی شهرهای استان کم و بیش اما هر کدام به نحوی، داوطلبانی را در خود جای داده اند که با شگردهای مختلف، می روند تا به هم افزایی و جذب حداکثری حامیان خود دست زده تا پیروز غائله دوم اسفند باشند.
  در کهگیلویه که غلو نیست اگر معتقدیم، یکی از سیاسی ترین حوزه های انتخابیه کشور است؛ کافی است به یکی از کاندیداها که پیشکسوت و کهنه کار در عرصه انتخابات و پای ثابت است با حضور در ده انتخابات از یازده، به دلایلی چون *قحط الرجالی* در یکی از طیف های سیاسی و اعتماد به نفس حاکم بر شخصی که دیگر آنی نیست، اما اصرار به حذف نشدن و ماندن دارد.
  افلاطون فیلسوف بزرگ یونان باستان می گوید: *مرد سیاسی راستین کسی است که در دوره فرمانروایی خود شهروندان بهتری تربیت کرده باشد.*
  حال به تناسب میان کهگیلویه و محمد موحد می پردازیم و شهروندانی که ثمره ی تربیتی دوران پسا ایشانند.
  اگر به جامعه کهگیلویه نگاهی واقع بینانه بیندازیم دو دسته ی مهاجرین و بومیان منطقه را می بینیم. مهاجرین کهگیلویه قریب به اکثر در دوره هایی که تمرکز بر ترسیم و تولید اشتغال و محیط اشتغال نبود، برخی با حمایت نمایندگان به هر نحو و بواسطه ی استخدام در زمانه ی فراوانی کار و نعمت از طیف خواص، هجرت و برخی نیز با تفکر و توکل به زندگی بهتر و ناامیدی از وضع موجود، فرار بر قرار را ترجیح دادند.
  بی گدار نگفته ایم که خشک سالی، فراهم نبودن اشتغال و محیط کار، نابرابری و تبعیض را اگر از دلایل معتبر و مولد مهاجرت در کهگیلویه بنامیم، اشتباهات انسانی نمایندگانی چون نجفی و محمد موحد را نیز باید در سکوهای پسرفت کهگیلویه جستجو کرد.
  با این حال وقتی موحد دو رقمی حضور در انتخابات را تکمیل می کند که با تمامی کاندیداهای استان تفاوت های فاحشی دارد. موحد ناموفق در سیاست و مقبولیت بدنه ی تازه رویش در اجتماع، بدنبال جذب آرای مردمی است که با دوگانگی توجه و عدم توجه (تبعیض) یا همان مهاجران و نادیده گرفته گان و عدم حمایت بجاماندگان(بومیان) از کهگیلویه ای واقع می شود که بارها تا مرز ورشکستگی، نابودی و از هم پاشیدگی رفته بود.
  رویکرد پیشین موحد جذب مردم معتقد به اصول و عرف اسلام از جمله احترام به سادات، استفاده از شأن روحانیت و لباس پیغمبر، و جذب رأی به طرق سنتی نظیر خانه به خانه گردی و استفاده از عنصر قومیت محوری، همچنین ابزار جدیدی چون تخریب رسانه ای جریان مقابل و ترویج یأس و ناامیدی در بین آحاد جامعه که در ١٢ سال گذشته نظام و دول و نمایندگان عملکردی نداشتند و هر چه بود از عملکرد پیش و پیشینیانی چون، من موحد بود.
  کلیدواژه عزت کهگیلویه و عملکرد وی در این روزها، شهرستان گردی و دست به دامن استانهای همجوار شدن، خط بطلانی بر بیان و کلام ظاهر موحدی است که تنها به دنبال عزت موحدی است که دهها سال است از کهگیلویه دور است.
  مردمی که از عملکرد موحد درس گرفتند و دست رد به سینه ایشان در اسفند ۹۴ زدند و دست آخر موحد را به تبعید دور از کهگیلویه فرستادند، تا امروز در آبادان، دیروز در بوشهر، یاسوج، تهران، بهبهان، و خوزستان به دنبال مقبولیت از دست رفته باشد.
  بی خبر از آنکه موحد خود را به تبعیدی خودخواسته در واپسین سالهای عمر سیاسی اش محکوم کرد.

   

  • نویسنده : بیژن کاظمی کیان

   

  افتو نیور

  نظرات کاربران در مورد "تاریخ ؛ یک قاضی را به تبعید خود محکوم کرد"
  
 •